Uzman Görüşü: Bu 2 Altcoin Yeni Bir Kilometre Taşını Atlayacak!

Merkezi olmayan finansın (DeFi) kripto piyasasındaki rolü genişliyor. Ayrıca Blockchain alanı gelişiyor ve akıllı sözleşmelerin kullanımı artıyor. Bu önemli gelişmelerin bir altcoin rallisini başlatması mümkün. Kripto uzmanı Aneena Alex’e göre, bu artış, birkaç altcoini 5 milyar dolarlık piyasa değeri sınırının ötesine taşıyabilir. Böylece, daha geniş kripto para birimi ortamındaki etkilerinde önemli bir kilometre taşına işaret edebilir. Uzman, bu kilometre taşına ulaşma yolunda ilerleyen iki altcoin belirledi.

İlk sıradaki altcoin: Aptos (APT)

Aptos (APT), olağanüstü performansıyla göz dolduruyor. Ayrıca, genişleyen ekosistemi sayesinde yeni bir kilometre taşına ulaşmanın eşiğinde. Bu hamlesinde altcoin projesinin 5 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşması mümkün. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz günlerde Aptos, saniyede 32.000 işlem (TPS) kapasitesine ulaştı. Böylece, Solana (SOL) ve Sui (SUI) gibi ağları geride bırakarak rekor bir günlük işlem hacmi kaydetti. Uzmanlar, faaliyetlerdeki bu artışı, büyük ölçüde ağ kullanımını önemli ölçüde artıran “Tapos Cat” oyununa bağlıyor.

APT yıllık fiyat grafiği ve piyasa verileri. Kaynak: CoinMarketCap

Aptos’taki kullanıcı işlemlerinin 7 günlük hareketli ortalaması, Mayıs ayı başında 1 milyonun altındayken 47 milyona yükseldi. “Tapos Cat”’in yönlendirdiği bu artış, Aptos’un yüksek işlem talebini karşılama potansiyelini gösteriyor. Kampanya sona ermesine rağmen Aptos’un Microsoft, Google Cloud ve Universal Pictures gibi büyük iş ortaklarıyla entegrasyonu, artan etkisini gösteriyor. Ayrıca Aptos, merkezi olmayan uygulama geliştirmeyi desteklemek için Chainlink’in CCIP ve Data Feeds’ini entegre etti. Altcoin projesi şu anda 3,39 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Ayrıca tokeni 7,50 dolardan işlem görüyor. Aptos, 5 milyar dolar sınırını aşmak için iyi bir konumda duruyor.

İkinci sırada son zamanların gözdesi Render (RNDR) var

Render (RNDR), 5 milyar dolarlık piyasa değeri bariyerini aşmaya hazırlanan bir başka altcoin projesi. İçerik oluşturucular ve geliştiriciler için yenilikçi Blockchain tabanlı işleme hizmetleri sağlıyor. Nvidia’nın yapay zeka sektöründeki başarısı, RNDR gibi yapay zeka tokenlarına olan güveni artırarak önemli kazançlara yol açtı. Böylece, token son bir yılda yaklaşık %300 artış kaydetti. Render, büyük dijital içerik platformları ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ile stratejik ortaklıklar kuruyor ve entegrasyonlar gerçekleştiriyor. Böylece, ekosistemini genişletmeye devam ediyor.

RNDR yıllık fiyat grafiği ve piyasa verileri. Kaynak: CoinMarketCap

Render, şu anda 7,81 dolardan el değiştiriyor. Altcoin, 3,03 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Son gelişmelerin de etkisiyle önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini aşmak için güçlü bir potansiyeli bulunuyor. Son dönemdeki düşüş eğilimlerine rağmen, Render’ın dijital içerik yaratmadaki benzersiz konumu ve devam eden teknolojik gelişmeler onu yeni zirvelere taşıyabilir.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x